RCHV debatētāja Latvijas Skolu debašu komandā

Mūsu skolas debatētāja Karlīna Jansone pēc vairākām kārtām tika jaunajā Latvijas Skolu debašu izlasē!

Latvijas komandas sastāvā viņa piedalīsies Pasaules Skolu debašu čempionātā. Komandā ir viens skolēns no RTU inženierzinātņu vidusskolas, divi skolēni no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas un mūsu Karlīna:)

https://www.facebook.com/LatvianSchoolsDebateTeam/

Turpinām debatēt!

Debašu nodarbības aktīvi turpinās arī attālināto mācību laikā! Katru nedēļu skolēni tiešsaistē debatē par dažādām tēmām, pilnveidojot savas argumentēšanas un kritiskās domāšanas prasmes, kā arī nostiprinot zināšanas par World Schools formāta specifiku.
Piemēram, šonedēļ, 25. novembrī, jaunieši debatēja par tēmu “THBT zoos should be banned”. Iepriekš veicot informācijas analīzi un sagatavojot argumentus par tēmu, skolēni veiksmīgi uzstājās debatēs.

RCHV atbalsta biedrība

 

Sekojiet mums Instagramā @rvhcdebateclub

RCHV AB logo (2)

Tulkošanas konkurss

Mūsējie pārbauda savas zināšanas Eiropas Komisijas organizētajā tulkošanas konkursā “Juvenes Translatores” jauniešiem no visu Eiropas valstu skolām.

Esam skola, kura sagatavo skolēnus Kembridžas eksāmenam!

Turpinām debatēt!

6.oktobrī notika vidusskolas Debašu kluba atklāšanas pasākums, kurā piedalījās gan mūsu pieredzējušie debatētāji, gan jaunpienācēji. Topošie debatētāji iepazinās ar World Schools debašu formātu un uzzināja, kāpēc debašu prasmes ir tik aktuālas un noderīgas. Jaunieši pilnveidoja savas iemaņas veidot pamatotus argumentus angļu valodā un prasmīgi prezentēt tos auditorijas priekšā.

Paldies visiem dalībniekiem!

Pateicamies RCHV atbalsta biedrībai!

Sekojiet mums Instagramā @rvhcdebateclub

RCHV AB logo (2)

Angļu valoda

Pūce atlido pie mums jau 11 gadus pēc kārtas! Draudzīgā aicinājuma fonda Skolu reitingā jau 11 gadus RCHV esam labākā vidusskola pēc CE rezultātiem angļu valodā.

Arī turpmāk apgūsim angļu valodu padziļināti.

Neskatoties uz to, ka 2015. gadā Vispārējās izglītības likuma grozījumi pieļāva iespēju, ka nepastāvēs pamatizglītības programmas ar padziļinātu priekšmeta apguvi, tomēr 2019. gadā spraigu sarunu un diskusiju rezultātā tika panākti grozījumi Vispārējās izglītības likumā, kas paredz pamatizglītības programmas ar padziļinātu priekšmeta apguvi.
Šobrīd Vispārējās izglītības likuma 30. panta 6. daļa nosaka, ka izglītības iestāde var īstenot tās izstrādātu pamatizglītības programmu, kas kādā no mācību jomām vai daļā no jomas nosaka augstākus izglītības satura apguves plānotos rezultātus par valsts vispārējās izglītības standartā noteiktajiem vispārējās izglītības obligātā satura apguves plānotajiem rezultātiem.

Debašu kluba darbība

Arī šogad veiksmīgi tupina darboties mūsu skolas Debašu un publiskās runas klubs  angļu valodā. Šobrīd tajā piedalās aptuveni 60 skolēni gan no 7.-9. klasēm, gan no 10.-12. klasēm. Nodarbībās skolēni ar prieku turpina attīstīt savas publiskās runas, argumentācijas un kritiskās domāšanas prasmes. Jaunieši mācās analizēt aktuālās problēmas valstī un pasaulē, veicinot aktīvu pilsonisko līdzdalību. Turklāt skolēni turpina veidot, paplašināt un nostiprināt angļu valodas vārdu krājumu, kā arī pilnveidot prasmes uzdot un atbildēt uz jautājumiem par konkrētu tematu, atlasīt un izmantot nepieciešamo informāciju.

Sadarbībā ar Latvijas Debašu asociācijas QUO tu domā? lektoriem laiku pa laikam tiek organizēti praktiskie semināri. Mūsu skolēni regulāri piedalās un saņem godalgotas vietas QUO tu domā? organizētajos starpskolu turnīros. Debašu turnīru darbībā un tiesāšanā piedalās mūsu skolas absolventi, tagadējie Latvijas Universitātes un Stokholmas Ekonomikas augstskolas studenti.

Sekojiet mums Instagramā @rvhcdebateclub

RCHV AB logo (2)