Starptautiskā universitāšu debašu akadēmija "TRI-COUNTRY UNIVERSITY DEBATE ACADEMY 2023"!

No 15. līdz 19. martam mūsu skolēni Kira Kateša Zadovska, Roberts Henrijs Zubkāns un Renārs Krinkelis piedalījās starptautiskajā universitāšu debašu akadēmijā Līgatnes pagastā Cēsu novadā. Pasākumā, kuru organizēja Latvijas Debašu asociācija “QUO Tu domā?” kopā ar “Estonian Debating Society” un “Copenhagen Debating Society & Danish Debate Association”, piedalījās 60 studenti no Latvijas, Igaunijas un Dānijas projekta “Empowering University Debate Clubs” ietvaros. Starp akadēmijas lektoriem bija gan Pasaules, gan Eiropas skolu un universitāšu debašu čempionātu dalībnieki/treneri, līdz ar to mūsu skolēniem bija unikāla iespēja gan mācīties, gan debatēt ar ārkārtīgi pieredzējušiem debatētājiem!

Daiļrunāšanas konkursa rezultāti

pdf

Priecājamies par sasniegumiem Rīgas pilsētas skolu skolēnu radošajā konkursā “Singlish” !

3. vieta – Elija Velduma
Atzinība – Jasmīna Murāne

Paldies skolotājām Aigai Paeglei un Mariannai Okomanei!

Nolikums

pdf

05.01.2023. RCHV skolotāji piedalījās Rīgas valodu skolu CLIL konferencē "CLIL lietojums augstākiem sasniedzamiem rezultātiem svešvalodā".

Latvijas universitāšu debašu akadēmija

11.-13. novembrī mūsu skolēni Kira Zadovska, Patrīcija Miltiņa un Renārs Krinkelis piedalījās Latvijas universitāšu debašu akadēmijā. Jauniešiem bija lieliska iespēja gan noklausīties teorētiskās lekcijas, gan arī praksē pilnveidot savas  debašu prasmes. Pasākuma lekcijas vadīja pieredzējuši debatētāji/debašu lektori no Latvijas, Igaunijas un Dānijas. Jau nākamajā RCHV debašu kluba nodarbībā skolēni dalīsies ar iegūto pieredzi un zināšanām ar mūsu skolas pārējiem debatētājiem!

Pro-Am debašu turnīrs

15.oktobrī mūsu skolas debatētāji Kira Zadovska un Roberts Zubkāns piedalījās Stokholmas Ekonomikas augstskolas (SSE Riga) Debašu biedrības rīkotajā starptautiskajā Pro-Am debašu turnīrā. Mūsu skolēniem bija lieliska iespēja trenēt savas debatēšanas prasmes angļu valodā, sacenšoties ar labākajiem debatētājiem  no dažādām valstīm.

Turpinām debatēt!

Arī šogad mūsu skolā savu darbību turpina Debašu klubs.  Debatējot World Schools formātā par visdažādākām tēmām, jaunieši pilnveido savas prasmes kritiskajā domāšanā, argumentēšanā, angļu valodas lietojumā, kā arī nostiprina savas publiskās runas iemaņas.

Daiļrunātāju konkursa "NATURE" rezultāti!
pdf
pdf
Rīgas valstpilsētas angļu valodas olimpiādes 4., 6., 8. klašu grupā nolikums.

Daiļrunātāju konkurss angļu valodā 4. klasei "Nature"

pdf
Daiļrunātāju konkursa angļu valodā nolikums

Vokālistu konkurss "Singlish"

Starptautiskais angļu valodas konkurss "BET IN ENGLISH"

Tulkošanas konkurss "JUVENES TRANSLATORES"

RCHV skolēni apliecina savas angļu valodas zināšanas tulkošanas konkursā "Juvenes Translatores" un starptautiskajā angļu valodas konkursā ”Best in English”.

2.oktobrī mūsu skolas debatētāji Kira Zadovska un Roberts Zubkāns piedalījās Rīgas Ekonomikas augstskolas (SEE Riga) Debašu kluba rīkotajā starptautiskajā Pro-Am debašu turnīrā. Mūsu skolēniem bija lieliska iespēja pilnveidot savas prasmes debatēšanā angļu valodā. Jaunieši guva neaizmirstamu pieredzi, sacenšoties ar labākajiem debatētājiem  no dažādām valstīm!

 

Sekojiet mums Instagramā @rvhcdebateclub

Turpinām debatēt!

Arī šogad mūsu skolā savu darbību turpina Debašu klubs.  Debatējot World Schools formātā par visdažādākām tēmām, jaunieši pilnveido savas prasmes kritiskajā domāšanā, argumentēšanā, angļu valodas lietojumā, kā arī nostiprina savas publiskās runas iemaņas.

Sekojiet mums Instagramā @rvhcdebateclub

Results of English Language Olympiad for Class 8

pdf

Ir noslēdzies daiļrunātāju konkurss angļu valodā 4. klasei
My favourite season

Paldies konkursantiem par lieliskajiem priekšnesumiem un pedagogiem par  ieguldīto darbu skolēnu sagatavošanā!

Lai izcili panākumi mācībās un gandarījums par paveikto!

Konkursantu diplomi  tiks ielikti  Rīgas domes Izglītības, jaunatnes un sporta departamenta  skolas pastkastītēs.

Ar pirmās vietas ieguvēju pedagogiem sazināsimies individuāli, lai vienotos par diploma un veicināšanas balvas nodošanu konkursantam.

Konkursa rezultāti

pdf

Rīgas pilsētas angļu valodas olimpiāde

pdf
Rīgas pilsētas angļu valodas olimpiādes 4., 6., 8. klašu skolēniem nolikums

Daiļrunātāju konkurss angļu valodā 4. klasei
My favourite season

pdf
Daiļrunātāju konkursa angļu valodā nolikums

Latvijas debašu turnīrs “World Schools Online Mini February Tournament 2020/2021”

Latvijas debašu turnīrā “World Schools Online Mini February Tournament 2020/2021”, kuru 6. februārī organizēja Latvijas Debašu asociācija “QUO Tu domā?”, un kurā piedalījās 24 komandas, mūsu skolēnu komanda – Kira Kateša Zadovska, Pērle Izabella Liepiņa un Roberts Henrijs Zubkāns – ieguva nomināciju “Best Novice Team”!

Kira Kateša Zadovska ieguva arī nomināciju “Best Novice Speaker”.

Gatavošanās debašu turnīram “World Schools Online Mini February Tournament 2020/2021”

Kārtējā debašu nodarbībā, 2.februārī, skolēni aktīvi gatavojās februāra tiešsaistes mini turnīram, kuru organizē Latvijas Debašu asociācija “QUO Tu domā?”. Jaunieši debatēja par tēmu “THBT artificial intelligence is a threat for humans and it should be restricted”.

Novēlam veiksmi mūsu debatētājiem!

RCHV AB logo (2)

RCHV debatētāja Latvijas Skolu debašu komandā

Mūsu skolas debatētāja Karlīna Jansone pēc vairākām kārtām tika jaunajā Latvijas Skolu debašu izlasē!

Latvijas komandas sastāvā viņa piedalīsies Pasaules Skolu debašu čempionātā. Komandā ir viens skolēns no RTU inženierzinātņu vidusskolas, divi skolēni no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas un mūsu Karlīna:)

https://www.facebook.com/LatvianSchoolsDebateTeam/

Turpinām debatēt!

Debašu nodarbības aktīvi turpinās arī attālināto mācību laikā! Katru nedēļu skolēni tiešsaistē debatē par dažādām tēmām, pilnveidojot savas argumentēšanas un kritiskās domāšanas prasmes, kā arī nostiprinot zināšanas par World Schools formāta specifiku.
Piemēram, šonedēļ, 25. novembrī, jaunieši debatēja par tēmu “THBT zoos should be banned”. Iepriekš veicot informācijas analīzi un sagatavojot argumentus par tēmu, skolēni veiksmīgi uzstājās debatēs.

RCHV atbalsta biedrība

 

Sekojiet mums Instagramā @rvhcdebateclub

RCHV AB logo (2)

Tulkošanas konkurss

Mūsējie pārbauda savas zināšanas Eiropas Komisijas organizētajā tulkošanas konkursā “Juvenes Translatores” jauniešiem no visu Eiropas valstu skolām.

Esam skola, kura sagatavo skolēnus Kembridžas eksāmenam!

Turpinām debatēt!

6.oktobrī notika vidusskolas Debašu kluba atklāšanas pasākums, kurā piedalījās gan mūsu pieredzējušie debatētāji, gan jaunpienācēji. Topošie debatētāji iepazinās ar World Schools debašu formātu un uzzināja, kāpēc debašu prasmes ir tik aktuālas un noderīgas. Jaunieši pilnveidoja savas iemaņas veidot pamatotus argumentus angļu valodā un prasmīgi prezentēt tos auditorijas priekšā.

Paldies visiem dalībniekiem!

Pateicamies RCHV atbalsta biedrībai!

Sekojiet mums Instagramā @rvhcdebateclub

RCHV AB logo (2)

Angļu valoda

Pūce atlido pie mums jau 11 gadus pēc kārtas! Draudzīgā aicinājuma fonda Skolu reitingā jau 11 gadus RCHV esam labākā vidusskola pēc CE rezultātiem angļu valodā.

Arī turpmāk apgūsim angļu valodu padziļināti.

Neskatoties uz to, ka 2015. gadā Vispārējās izglītības likuma grozījumi pieļāva iespēju, ka nepastāvēs pamatizglītības programmas ar padziļinātu priekšmeta apguvi, tomēr 2019. gadā spraigu sarunu un diskusiju rezultātā tika panākti grozījumi Vispārējās izglītības likumā, kas paredz pamatizglītības programmas ar padziļinātu priekšmeta apguvi.
Šobrīd Vispārējās izglītības likuma 30. panta 6. daļa nosaka, ka izglītības iestāde var īstenot tās izstrādātu pamatizglītības programmu, kas kādā no mācību jomām vai daļā no jomas nosaka augstākus izglītības satura apguves plānotos rezultātus par valsts vispārējās izglītības standartā noteiktajiem vispārējās izglītības obligātā satura apguves plānotajiem rezultātiem.

Debašu kluba darbība

Arī šogad veiksmīgi tupina darboties mūsu skolas Debašu un publiskās runas klubs  angļu valodā. Šobrīd tajā piedalās aptuveni 60 skolēni gan no 7.-9. klasēm, gan no 10.-12. klasēm. Nodarbībās skolēni ar prieku turpina attīstīt savas publiskās runas, argumentācijas un kritiskās domāšanas prasmes. Jaunieši mācās analizēt aktuālās problēmas valstī un pasaulē, veicinot aktīvu pilsonisko līdzdalību. Turklāt skolēni turpina veidot, paplašināt un nostiprināt angļu valodas vārdu krājumu, kā arī pilnveidot prasmes uzdot un atbildēt uz jautājumiem par konkrētu tematu, atlasīt un izmantot nepieciešamo informāciju.

Sadarbībā ar Latvijas Debašu asociācijas QUO tu domā? lektoriem laiku pa laikam tiek organizēti praktiskie semināri. Mūsu skolēni regulāri piedalās un saņem godalgotas vietas QUO tu domā? organizētajos starpskolu turnīros. Debašu turnīru darbībā un tiesāšanā piedalās mūsu skolas absolventi, tagadējie Latvijas Universitātes un Stokholmas Ekonomikas augstskolas studenti.

Sekojiet mums Instagramā @rvhcdebateclub

RCHV AB logo (2)