Eiropas Vēstnieku skola

RCHV Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas projekta dalībnieki ir aktīvi arī brīvlaikā.
Pieci mūsu skolas Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas pārstāvji piedalījās seminārā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kur papildināja zināšanas par vēlēšanu kā demokrātijas stūrakmeņa nozīmību, mācījās atpazīt dezinformāciju, sprieda par to, kādam ir jābūt deputātam, un analizēja, kā pamanīt vēlēšanu nozagšanas mēģinājumus. Ar jauniešiem no visas Latvijas pieredzē dalījās un diskutēja EP deputāti, Latvijas valsts iestāžu pārstāvji un politologi. Savukārt skolotājiem bija iespēja pilnveidot savas prasmes par to, kā mācīt skolēniem izprast vēlēšanas.

Par skolēna ekarti 1., 5., 10. klašu skolēniem

“Rīgas satiksme” aicina Rīgas 1., 5., un 10. klašu skolēnu, kā arī to skolēnu, kuri maina mācību iestādi, vecākus noformēt sava bērna “Skolēna karti” portālā www.eriga.lv līdz 25. augustam. Ja “Skolēna karte” portālā www.eriga.lv tiks noformēta līdz 25. augustam, to jau no 1. septembra varēs saņemt izglītības iestādē, kurā bērns mācās, lieki nedodoties uz kādu no klientu apkalpošanas centriem.
Aizpildot pieteikumu “Skolēna kartes” izgatavošanai portālā www.eriga.lv, dati par skolēnu un skolu, kurā bērns mācās, tiks atlasīti automātiski. Pieteikumam klāt jāpievieno tikai skolēna fotogrāfija. Balstoties uz saņemto pieteikumu, “Rīgas satiksme” izgatavotās “Skolēnu kartes” nogādās attiecīgajās skolās.
“Skolēna karte” ir skolēna apliecība Rīgas skolēniem, kas nodrošina bezmaksas braucienus “Rīgas satiksmes” sabiedriskajā transportā. Karte ir jāsaņem visiem skolēniem, kuri uzsāk mācības 1. klasē. Tās nomaiņa jāveic, uzsākot mācības 5. un 10. klasē. Jauna “Skolēna karte” jāsaņem tiem skolēniem, kuri maina izglītības iestādi vai kuriem mainās personas dati.
Plašāku informāciju par “Rīgas satiksmes” piedāvātajiem pakalpojumiem, maršrutu sarakstiem, biļešu veidiem un citiem jaunumiem var saņemt interneta mājas lapā www.rigassatiksme.lv vai sociālajos tīklos „twitter”, „facebook”.

Informācija IKSD tīmekļvietnē Aicina Rīgas 1., 5., un 10. klašu skolēnu vecākus portālā www.eriga.lv pieteikties “Skolēna kartei”

Jaunumi

Teātra festivāls "Spēlēsim teātri"

Teātra studija Spogulis viesojās Ulbrokā ar ceturto klašu grupas izrādi "Man ir zirgs" sākumskolas skolēnu teātru festivālā "Spēlēsim teātri", izpelnoties žūrijas nomināciju "Skanīgi Saskanīgākie".

Izstāde "Dziesmusvētku telpa"

Šajā nedēļā 8.klases skolēniem, mūzikas stundas ietvaros, bija iespēja apmeklēt Mežaparkā izstādi  “Dziesmusvētku telpu”.   Ekspozīcija iepazīstināja ar dziesmu un deju svētku 150 gadu vēsturi, izdzīvot svētku emocijas un apskatīt to norises vietu – Mežaparka…

STARPTAUTISKA TEĀTRA DIENA

"Spogulis", svinot STARPTAUTISKO TEĀTRA DIENU, spēlē izrādes vecākiem un draugiem.

Novadpētniecības ekskursija

4. klašu skolēni šonedēļ dodas Novadpētniecības ekskursijā - iepazīstam ievērojamas personības,kuras dzīvojušas un strādājušas skolas apkaimē.

Svētki nav aiz kalniem!

Paši mazākie kopā ar Latvijas Universitātes deju folkloras kopu"Dandari" ieskandina Lieldienas!

Sapņi piepildās!

RCHV 9.klašu skolēniem bija iespēja piedalīties Latvijas MOT rīkotajā pasākumā "Sapņu dienas". Skolēni tika lūgti uzrakstīt savu sapni, kuru vēlas piepildīt. Latvijas MOT komanda deva iespēju 9.klases skolēnam Mikam Innusam piepildīt savu sapni, iegādājoties makšķerēšanas…

RIMI Rīgas maratons

RIMI Rīgas

Tikšanās ar LU pētnieci un RSU docenti Diti Liepu

2024.gada 21.februārī Rīgas Centra humanitārā vidusskola svinēja Starptautisko dzimtās valodas dienu. Par godu šiem svētkiem latviešu valodas un literatūras skolotāja Elita Stikute uz mūsu skolu uzaicināja valodnieci, LU pētnieci un RSU docenti Diti Liepu. Vidusskolēniem…