Eiropas Vēstnieku skola

RCHV Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas projekta dalībnieki ir aktīvi arī brīvlaikā.
Pieci mūsu skolas Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas pārstāvji piedalījās seminārā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kur papildināja zināšanas par vēlēšanu kā demokrātijas stūrakmeņa nozīmību, mācījās atpazīt dezinformāciju, sprieda par to, kādam ir jābūt deputātam, un analizēja, kā pamanīt vēlēšanu nozagšanas mēģinājumus. Ar jauniešiem no visas Latvijas pieredzē dalījās un diskutēja EP deputāti, Latvijas valsts iestāžu pārstāvji un politologi. Savukārt skolotājiem bija iespēja pilnveidot savas prasmes par to, kā mācīt skolēniem izprast vēlēšanas.

Par skolēna ekarti 1., 5., 10. klašu skolēniem

“Rīgas satiksme” aicina Rīgas 1., 5., un 10. klašu skolēnu, kā arī to skolēnu, kuri maina mācību iestādi, vecākus noformēt sava bērna “Skolēna karti” portālā www.eriga.lv līdz 25. augustam. Ja “Skolēna karte” portālā www.eriga.lv tiks noformēta līdz 25. augustam, to jau no 1. septembra varēs saņemt izglītības iestādē, kurā bērns mācās, lieki nedodoties uz kādu no klientu apkalpošanas centriem.
Aizpildot pieteikumu “Skolēna kartes” izgatavošanai portālā www.eriga.lv, dati par skolēnu un skolu, kurā bērns mācās, tiks atlasīti automātiski. Pieteikumam klāt jāpievieno tikai skolēna fotogrāfija. Balstoties uz saņemto pieteikumu, “Rīgas satiksme” izgatavotās “Skolēnu kartes” nogādās attiecīgajās skolās.
“Skolēna karte” ir skolēna apliecība Rīgas skolēniem, kas nodrošina bezmaksas braucienus “Rīgas satiksmes” sabiedriskajā transportā. Karte ir jāsaņem visiem skolēniem, kuri uzsāk mācības 1. klasē. Tās nomaiņa jāveic, uzsākot mācības 5. un 10. klasē. Jauna “Skolēna karte” jāsaņem tiem skolēniem, kuri maina izglītības iestādi vai kuriem mainās personas dati.
Plašāku informāciju par “Rīgas satiksmes” piedāvātajiem pakalpojumiem, maršrutu sarakstiem, biļešu veidiem un citiem jaunumiem var saņemt interneta mājas lapā www.rigassatiksme.lv vai sociālajos tīklos „twitter”, „facebook”.

Informācija IKSD tīmekļvietnē Aicina Rīgas 1., 5., un 10. klašu skolēnu vecākus portālā www.eriga.lv pieteikties “Skolēna kartei”

Jaunumi

Krūžu filmu festivāls 2024

17. aprīlī notika 9. RCHV Krūžu filmu festivāla apbalvošanas ceremonija. 3 mēnešu garumā skolēni veidoja īsfilmas, lai vēlāk cīnītos par uzvaru 14 nominācijās. Pasākuma apmeklētājiem bija vienreizēja iespēja piedzīvot skolas muzikālās grupas pirmo uzstāšanos, kā…

Bērnu un jauniešu teātra festivāls "...un es iešu un iešu..."

"Spogulis" XVII Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivālā "... un es iešu un iešu..." Valmierā - ar skanīgo un dejīgo sagaidīšanu, vecāko grupu meiteņu atbalstu, festivālam pirms 16 gadiem teātra studijas dāvāto kociņu pie Viestura…

Kas ir teātris?

Latvijas Nacionālā teātra aktieri Uldis Siliņš, Kārlis Reijers, Igors Šelegovskis 6. klašu skolēniem nodarbībā " Kas ir teātris ?!?" stāsta, rāda un  ļauj spēlēt.  

RCHV Open 2024 debašu turnīrs

18.aprīlī norisinājās RCHV Open 2024 debašu turnīrs World Schools formātā angļu valodā! Kopumā turnīrs pulcēja 33 dalībniekus 11 komandās no 4 Rīgas skolām – Rīgas 34. vidusskola, Rīgas Angļu ģimnāzija, Ziemeļvalstu ģimnāzija, Rīgas Centra humanitārā vidusskola.…

Teātra festivāls "Spēlēsim teātri"

Teātra studija Spogulis viesojās Ulbrokā ar ceturto klašu grupas izrādi "Man ir zirgs" sākumskolas skolēnu teātru festivālā "Spēlēsim teātri", izpelnoties žūrijas nomināciju "Skanīgi Saskanīgākie".

Izstāde "Dziesmusvētku telpa"

Šajā nedēļā 8.klases skolēniem, mūzikas stundas ietvaros, bija iespēja apmeklēt Mežaparkā izstādi  “Dziesmusvētku telpu”.   Ekspozīcija iepazīstināja ar dziesmu un deju svētku 150 gadu vēsturi, izdzīvot svētku emocijas un apskatīt to norises vietu – Mežaparka…

STARPTAUTISKA TEĀTRA DIENA

"Spogulis", svinot STARPTAUTISKO TEĀTRA DIENU, spēlē izrādes vecākiem un draugiem.

Novadpētniecības ekskursija

4. klašu skolēni šonedēļ dodas Novadpētniecības ekskursijā - iepazīstam ievērojamas personības,kuras dzīvojušas un strādājušas skolas apkaimē.